Blog

JAK WYDAĆ 4000 ZŁ W 2 GODZINY? ZAPRASZAMY DO NOMY.

Jeśli jesteś w Kopenhadze, zrobiłeś już zdjęcie syrenki (którą zazwyczaj oblegają turyści z całego świata), odwiedziłeś Tivoli, przechadzasz się właśnie w okolicach opery i zastanawiasz się, jak i gdzie mógłbyś wydać kilka tysięcy złotych za godzinę ciekawych doznań, koniecznie musisz odwiedzić Nomę – lokal, z którego Kopenhaga jest już znana na całym świecie.

Czym jest Noma i co oznacza ta enigmatyczna nazwa? Noma to nowoczesna restauracja specjalizująca się w nietuzinkowych wariacjach na temat kuchni nordyckiej. Nazwa nie jest tutaj przypadkowa – Noma to anagram, którego pierwszy człon, „no”, pochodzi od słowa „nordisk” (nordycki), a drugi „ma” od słowa „mad” (jedzenie).

Noma nie jest lokalem, do którego wpadniemy na lunch bez zapowiedzi. Rezerwacji należy dokonać na kilka miesięcy przed wizytą. Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim dość nietypowych dań. Oto kilka przykładów potraw:

  • - krewetka z mrówkami,
  • - zielone truskawki z liśćmi i kawałkami sera,
  • - tarta z małż lub jeżowca,
  • - kawałki surowej ośmiornicy w przybraniu,
  • - grzyb w czekoladowej polewie na pierzynce z mchu (mniam!)

Jeśli macie chrapkę na tak nietypowe dania, musicie wcześniej zasilić konto o odpowiednią ilość środków. Podczas dokonywania rezerwacji należy uiścić opłatę za posiłek w wysokości 2 250 DKK za osobę. Rodzinny obiad dla 4 osób wyniesie więc 9000 DKKK, czyli około 4500 zł 🙂

Życzymy smacznego! 🙂

ASNOR S.C.

NIP 583 317 35 72

ul. Łąkowa 12 lokal 3,

80-743 Gdańsk

Tel:+48 696 44 59 44

E-mail: biuro@asnor.pl